Інформація
Пошук

Основні правила і корисні поради по догляду за ноутбуком в домашніх умовах

  • 13.02.2020
  • 394
  • відгуків 0
  • 0

Ноутбуки мають перевагу над комп'ютерами тим, що вони компактні, зручні та мобільні. Застосовують їх для роботи, навчання та для відпочинку. Тому вони часто використовуються і не лежать без діла. Навіть в самому чистому приміщенні пил буде припадати на електроніку через статичну електрику – під час роботи пил просто притягується. А ще, додавши до пилу сліди відбитків пальців, частинки їжі, бризки напоїв, якщо користувач надає перевагу роботі, де «все включено». Тоді отримаєте чудовий шар бруду, прибрати який одним рухом не вийде. Потрібно буде шукати безпечний варіант чищення, який не призведе до пошкодження техніки.


Але як правильно доглядати за оргтехнікою?

Така тендітна техніка потребує дбайливого використання та догляду.  Далі ми розповімо про кілька корисних порад для збереження Вашого кібер-друга від забруднення. Процес очищення будь-якої частини потрібно виконувати, коли пристрій вимкнений. Пам'ятайте про безпеку свою та вашого ноута.


Рекомендуємо: Сучасний покупець - сучасні моделі покупок


Очистити корпус від пилу можна за допомогою сухої м’якої серветки. Найкраще використовувати мікрофібру або м’які серветки з мікроволокна. Де суха ганчірка просто не справиться із засохлими плямами, візьміть вологу. Ганчірка не має бути мокрою, а лише трішки змочена або із нанесеним спеціальним спреєм для оргтехніки. Легенькими рухами витираємо пил та бруд з кришки, денця та торців.

Для того, щоб очистити від пилу гнізда роз’ємів, отвори вентиляційних решіток слід озброїтись пилососом та м'якою щіточкою.


Зверніть увагу: для чистки забрудненої вентиляційної перфорації не можна застосовувати гострі предмети, які можуть нанести шкоди внутрішній електронній начинці пристрою. Часто в домашніх умовах користуються голками, зубочистками, але вони не чистять, а лише проштовхують бруд далі.


Після цього починаємо очищення екрану ноутбука. Аби не зашкодити дисплей, діяти потрібно акуратно. Поверхня екрану не любить засоби, які мають у своєму складі спирт та аміак, вони принесуть лише шкоду. Ще для нашої мети не підходить засіб для миття посуду. Його багато хто використовує, але цього робити ми не рекомендуємо. Найкраще придбати спеціальний засіб для техніки та м’які безворсові серветки, мікрофібру, щоб при витиранні не подряпати екран. Засоби наносити одразу на екран не рекомендується, можна не розрахувати кількість і частина просто затече під корпус. Краще нанести засіб на серветку! Якщо немає під руками спеціального засобу та м'якої ганчірки, що ж робити?


Розглянемо один лайфхак!


Очищення екрану ноутбука за допомогою мила, ватних дисків, теплої води. Як? Дуже просто. Підготувавши теплу воду та потрібну кількість ватних дисків, приступаємо до роботи.

Спочатку сухими дисками витираємо пил, який зібрався на екрані. Потім змочуємо в теплій воді декілька чистих дисків та добре їх віджимаємо, намилюємо, якщо маєте під руками дитяче мило, то краще взяти його. Протираємо екран ноутбука, рухаючись вверх-вниз або вліво-вправо, після, звичайно, залишаться розводи, але не слід переживати. Просто повторіть декілька раз чищення вологими дисками, але уже без мила. Результат побачите одразу, тому що ЖК матриця швидко висихає.


Порада: Щоб проблема не застала Вас зненацька, придбайте завчасно набір для очищення екрану.  Входить в такий набір засіб для чищення та покриття матриці, і спеціальна серветка, в деякі комплекти кладуть ще пензлик. А якщо плануєте робочу поїздку, відпочинок з міні-ноутбуком, тоді краще візьміть серветки для екранів. В таких умовах зручніше використовувати їх.


Корпус та дисплей ноутбука чисті, приступимо до клавіатури. Оглянувши на скільки забруднена клавіатура, ми зможемо визначитись із методом. Якщо бруду не багато, обійдемося підмітанням, взявши пензлик. Якщо забруднення неможливо вивести із допомогою цього способу, тоді потрібен балончик зі стисненим повітрям, він легко та швидко очистить. Якщо немає його під руками, тоді можна використати важку артилерію, яка точно має бути у кожного дома – пилосос. Пристрій потужний та великий, тому краще виконувати чистку без поспіху та обережно. Один не обережний рух може коштувати життя екрану. Оцініть ступінь забруднення клавіатури, можливо очистити її краще буде перед екраном, а не після. Поверхні кнопок ніколи не протирайте спиртом та спиртовмісними засобами, вони знищать розмітку клавіш.


Будь-яка техніка потребує вчасного догляду!

Не слід доводити її до плачевного стану, а підтримуйте чистоту. Це збільшить термін служби та покращить якість зображення.


Пам'ятайте: кожен день поверхню атакують частинки пилу і чим більший шар пилу, тим процес чищення оргтехніки важчий. Чекаємо в коментарях на Ваш перевірений лайфхак очищення екрану ноутбука та, як Ви доглядаєте та підтримуєте чистоту Ваших кібер-друзів.

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгук.