Інформація
Пошук

Сучасні технології для цікавого розвитку та навчання особливих дітей

  • 12.02.2020
  • 786
  • відгуків 0
  • 0

Природа наділяє нас унікальними здібностями та талантами, робить неповторними. Сьогодні першим завданням Нової української школи стоїть допомога в розкриті та розвитку талантів кожної дитини. Створюються інклюзивні класи для діток з особливими освітніми потребами. Навчання таких діток має творчий та інноваційний підхід.  Заклади освіти з інклюзивним навчанням постійно в пошуках більш досконалих, ефективних та цікавих способів навчання.
Педагогічна діяльність відмовилась від багатьох застарілих методів та почала виробляти новий продукт навчання, в якому діти із особливими освітніми потребами отримають гідну освіту.


Рекомендуємо: Інтерактивна пісочниця - дозвілля та творчість для всіх


Чудо-кімнати для особливих діток

Інклюзія передбачила не тільки включення особливих діток до освіти, а й комфортне перебування в інклюзивному просторі. Створюють ресурсні кімнати в школах, садочках та інклюзивно-ресурсний центрах.


Для чого вони та, як мають бути облаштовані?

В першу чергу вони потрібні для проведення психологічно-педагогічних та корекційно-розвиткових занять. Кімната повинна мати декілька зон: навчально-пізнавальну та побутово-практичну.


Навчально-пізнавальна зона робить комфортним навчальний процес. Відбуваються індивідуальні та групові заняття із фахівцями, які допомагають діткам. Сенсорний куточок знімає фізичну та емоційну напругу, робить корекцію рухових порушень, навчає долати стреси, розвивати дрібну і загальну моторику, та розслабляє дитину. Лікувальні заняття будуть сприйматися як проста гра, від якої дитина отримає масу вражень. В таких кімнатах розміщують м'які меблі різної форми, пуфи, крісла-мішки, поверхні різних текстур для розвитку тактильних відчуттів, масажні килимки, пазли, ігрові модулі, лабіринти, будиночки, столи для малювання піском, пісочниці, мольберти, шведські стінки, бруси, балансири, сухий басейн з підсвіткою та кульками. Сухий басейн може бути різних форм, кольорів. Він гарно впливає на емоційний стан дитини, тому кімната просто потребує місця під нього.


Читати більше: Сухий басейн з підсвічуванням: весело і яскраво


Часто встановлюють прилади, які проектують картинки на стіну, підлогу. Багато чудових розвивальних ігор, завдань можна отримати, маючи інтерактивну стіну чи інтерактивну підлогу. Інтерактивна стіна та інтерактивна підлога реагує на дотики, та робить картинку «живою», що гарантує зацікавленість діток на всі сто відсотків.

Інтерактивна підлога, інтерактивна стіна – новий сучасний інструмент, що дає можливість розвинути в дітлахів пізнавальні процеси та підвищити мотивацію до навчання завдяки великій, чутливій до рухів проекції.


Ми писали про це: Інтерактивна стіна - весело, масштабно і яскраво


Також однією із сучасних новинок є інтерактивна пісочниця. Здавалось би, що це звичайна ємкість наповнена піском і нічого особливого в ній немає, але це не так! Завдяки проекції, яка направлена на пісок та чутливості до рухів людини, можна створити свій світ. Наприклад, гори, вулкани, озера та річки, і, додавши фігурки тварин, рослин, людей – дитина ніби перенесеться в казку.


Побутово-практична зона. Зазвичай облаштовують кухнею або ж їдальнею. Для того, щоб дитина самостійно та на прикладі інших дітей вчилася бути самостійною, формувала навички самообслуговування, що точно стануть їй в нагоді в подальшому житті та допоможуть легше адаптуватися до умов навколишнього середовища. Перебувати в таких кімнатах можуть діти різних вікових категорій та навіть дорослі, і усім буде цікаво.

Створюючи середовище для гри діткам з ООП, слід пам’ятати, що їм потрібне спілкування зі звичайними дітьми. Тому кімнати, майданчики слід облаштувати так, щоб там спільно могли бавитися усі дітлахи.


Маєте вільний простір, де хочете облаштувати кімнату для дітей із особливими потребами — ми допоможемо вам це зробити.


Обладнання, яке пропонує наша компанія, зробить роботу Вашого закладу більш ефективною. Облаштувавши інклюзивно-ресурсний центр сенсорними технологіями, Ви зробите великий вклад у розвиток особливих дітей, навчання яких буде на рівних якісних умовах. 
Рекомендовані товари
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгук.